E-DevletT.C. Kimlik

E-Devlet üzerinden kimliklerdeki din değişikliği yapılabilecek

Kimlik üzerindeki din değişikliği

E-Devlet üzerinden kimliklerdeki din değişikliği yapılabilecek

E-Devlet üzerinden inanç bilgilerini değiştirebilecek. Daha önceden İl Nüfus Müdürlüklerine şahsen yapılan müracaatlar üzerine yapılan bu işlem artık e-devlet üzerinden yapılabilecek.

E-Devlet uygulaması ya da sitesi üzerinden,  “Nüfus kaydında din değişikliği” sayfasını vatandaşların hizmetine açtı. E-Devlet’in yeni kullanıma açtığı hizmet ile mobil imza ya da elektronik imza ile vatandaşlar din değişikliği yapabilecekler.

Vatandaşlar e-Devlet üzerinden inanç bilgilerini değiştirebilecekler. Daha önceleri İl Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılan bu işlem, artık online olarak gerçekleştirilebiliyor.

KİMLİKTEKİ DİN NASIL DEĞİŞTİRİLEBİLİR?

E-Devlet üzerinden inanç / din değişikliği yaparak mevcut inanışınızı ya da felsefik görüşünüzü güncelleyebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik sınırlandırması bulunmayan bu hizmet; Türkiye vatandaşı olan tüm kişilere açıktır. İnanç değişikliği yapabilmek için öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kaydindaki-din-bilgisi-degisikligi-basvurusu adresine giriş yaparak; mobil imza ya da elektronik imza kullanarak sisteme girmeniz gerekmektedir. Bunun ardından karşınıza çıkacak olan formu doğru ve güncel bilgileriniz ile doldurarak onaylayabilirsiniz. Kısa bir değerlendirme sürecinin ardından bilgileriniz sisteme işlenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen tarayıcınızın reklam engelleme özelliğini kapatınız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.